Korejská

Korejská ulice vychází z Lotyšské a vede ve tvaru písmene "U" kolem parku zpět do Lotyšské. 

Kód ulice: 2602415
Katastrální území: Bubeneč
Městská část: Praha 6
Přibližná délka: 265 m


Budovy v ulici:

  • 1/814

Přehled historických názvů:

  • od roku 2020 Korejská

Korejská republika - stát ve východní Asii na jihu Korejského poloostrova


Prostranství s parkem, dětským hřištěm a sportovištěm, které na své severní straně přiléhá k Lotyšské ulici, je někdy neoficiálně označováno jako Lotyšské náměstí, zkráceně "Lotyšák". Ve skutečnosti se nejedná o náměstí, ale o z jedné strany otevřený vnitroblok domů mezi ulicemi Terronská, Rooseveltova a Jugoslávských partyzánů, který není zastavěn do Lotyšské ulice. Průchodem je "náměstí" spojeno také s Rooseveltovou ulicí. Komunikace, která ve tvaru písmene "U" park obchází, dostala v roce 2020, při příležitosti 30. výročí navázání diplomatických styků mezi Československem a Jižní Koreou, úřední jméno Korejská.

V ulici se úředně nachází pouze jedna stavba. Dům čp. 814 stojící zároveň v ulicích Terronská a Lotyšská má jako jediný přidělenou adresu v Korejské ulici, a to čo. 1. Jeho předchozí adresa Lotyšská 814/1 byla zrušena.

Korejská ulice už v Bubenči byla v letech 1952-1992. Jednalo se o ulici Na Marně, které byl začátkem 90. let minulého století navrácen její původní název. Zatímco již neexistující Korejská byla pojmenována v letech padesátých podle severní Korejské lidově demokratické republiky (KLDR), ta nová má své jméno podle Koreje jižní, tedy Korejské republiky.