Dne 26. října 1904 vyhověl císař a král František Josef I. žádosti bubenečského zastupitelstva a povýšil obec Bubeneč na město.
Privilegium pro užívání znaku bylo potvrzeno 17. února 1905, kdy byla Bubenči vydána slavnostní panovnická listina s vyobrazením a popisem uděleného městského znaku.
Panovnická listina
Dne 17. února 1905 byla Bubenči vydána slavnostní panovnická listina s vyobrazením a popisem uděleného městského znaku.
MY FRANTIŠEK JOSEF PRVNÍ, z Boží milosti CÍSAŘ RAKOUSKÝ; Apoštolský KRÁL UHERSKÝ; král Český, Dalmatský, Chorvatský, Slavonský, Haličský, Vladiměřský a Yllyrský; arcivojvoda Rakouský; velkovojvoda Krakovský; vojvoda Lotarinský, Salcburský, Štýrský, Korutanský, Krajinský, Bukovinský, Horno a Dolnoslezský; velkokníže Sedmihradský; markrabě Moravský; knížecí hrabě Habsburský a Tyrolský atd. atd. ráčili jsme z Naší Nejvyšší císařské a královské moci Naším rozhodnutím ze dne 26. října 1904 Naši věrnou OSADU BUBENEČ v Našem království Českém přihlédajíce nejmilostivěji k její spořádané obci a k jejímu znamenitému rozvoji ku prosbě obecního zastupitelstva na MĚSTO povýšiti.
Mimo to povolili jsme Našemu věrnému MĚSTU BUBENČI užívati tuto popsaného a barvami vyobrazeného MĚSTSKÉHO ZNAKU a to: Červený štít napříč prostoupený zdí ze stříbrných tesaných kamenů s černými spárami a paterým cimbuřím, ze kterých první a poslední vyrůstá z okraje štítu. Tato zeď jest prolomena otevřenou klenutou branou s vytaženým zlatým hřebenem. Na druhém cimbuří stojí ve skoku na levo stříbrný beran se zlatými rohy a paznechty. Okraj štítu obklopen jest ozdobným lemem. Na horním kraji štítu spočívá stříbrná koruna zděná s pěti výběžky.
Na svědomí tomu jsme vlastní rukou tento diplom Naším císařským jménem podepsali a počeť Našeho císařského Veličenství přitisknouti dali.
Dáno a vyhotoveno skrze Našeho milého a věrného skutečného tajného radu, komořího, ministra vnitra ARTHURA HRABĚTE BYLANDT-RHEIDTA, rytíře Našeho rakouského císařského řádu železné koruny první třídy, v Našem říšském hlavním a sídelním městě VÍDNI, dne sedmnáctého února roku tisícího devítistého pátého.
Ministr vnitra:
Arthur hrabě z Bylandtů
Podle Nejvyššího vlastního rozkazu Jeho cís. a král. Apoštolského Veličenství:
Štěpán svobodný pán z Kricgstů
c. K. ministerský rada