Divadla na Výstavišti
Od roku 1891 fungovalo na bubenečském Výstavišti, ať už krátkodobě v průběhu výstavy či jiné kulturní akce nebo dlouhodobě, několik divadelních scén a biografů.
Podle návrhu Osvalda Polívky vznikla v roce 1898 pro Výstavu architektury a inženýrství secesní budova Technického divadla Uránie. Sloužila jako víceúčelový sál, promítací, koncertní a přednášková síň a také jako divadlo, provozované na koncesi divadelního ředitele Jana Vávry. Dřevěný pavilon pro 180 diváků, stál poblíž fontány pod hlavní výstavní halou. V roce 1902 byla stavba rozebrána a přemístěna do Holešovic, kde v roce 1946 vyhořela.
Pro příležitostná divadelní představení sloužila také Křižíkova fontána či Letní kino a Malá scéna. Poslední dva jmenované objekty se až do roku 2002 nacházely v dolní části areálu Výstaviště.
V roce 1991 bylo u příležitosti Všeobecné československé výstavy přestavěno na divadlo Spirála kruhové panoramatické kino Moskva, které v Parku kultury a oddechu fungovalo od 1. května 1960. Při povodních v roce 2002 byla budova zatopena a od té doby chátrá. V roce 2017 bylo rozhodnuto o její rekonstrukci, která by měla proběhnout v průběhu roku 2021.
V roce 1999 byla na místě někdejšího pavilonu Les a lov v těsném sousedství Maroldova panoramatu postavena kopie slavného alžbětinského kruhového divadla Globe. Provoz divadlo zahájilo 21. července 1999 Shakespearovou tragédií Romeo a Julie. V roce 2002 bylo poškozeno povodněmi. O tři roky později, 12. listopadu 2005, ho zachvátil požár a bylo zcela zničeno.
Na divadelní scénu byl po roce 2002 přestavěn výstavní pavilon Pyramida z roku 1991. Stavba poničená povodní byla zrekonstruována a uzpůsobena pro muzikálová i divadelní představení, taneční a hudební festivaly, multimediální show a módní přehlídky. V současné době zde funguje divadlo "GoJa Music Hall".