Díla na zahradě Pelléovy vily

Bubeneč čp. 91, Pelléova 10 / Slavíčkova 14

V roce 2008 vytvořil sochař Michael Gabriel pro fontánu umístěnou v dejvickém Šabachově parku dvě bronzové sochy koní. Jejich údajným prototypem byl červený kůň z polyesterové pryskyřice. Přibližně 1,6 metru vysoká a 2,4 metry dlouhá plastika se na zahradu bubenečské Pelléovy vily dostala někdy po roce 2015. Nejdříve stála nalevo od brány, později byla přemístěna k altánku. Protože dlouhodobě neodolá povětrnostním vlivům, mohla být někdy umístěna i v interiéru.

V roce 2018 v zahradě vznikla stavba připomínající borovou šišku. Kruhový objekt pokrytý celkem 109 šupinami společně navrhli a realizovali designéři studia MMCITÉ a ateliéru SAD. Mobilní víceúčelový altán šiška slouží mimo jiné jako prostor pro dětské hry či učebna Ateliéru Pellé.

V rámci své autorské výstavy "Azajtókzáródnak" (věta "az ajtók záródnak" v překladu z maďarštiny znamená "dveře se zavírají" a používá se v budapešťském metru) instaloval výtvarník Lukáš Musil v roce 2019 za vilou dvě monumentální ocelové skulptury. Ty jsou součástí dvanáctidílné série Zvěrokruh.

V rohu zahrady, napravo od hlavního vchodu, se nachází asi pětimetrová kovová plastika.

Na různých místech v zahradě bývají během výstav dočasně umístěna další díla od umělců, kteří zde v galerii právě vystavují.Zdroj:
- https://villapelle.cz/prostory-pro-akce/altan-siska